torsdag 29. januar 2009 kl.23:10

De sidste billetter er printet ud, ting der skal pakkes står linet op - jeg tror at alt og lidt til er fundet frem. Jeg regner med at det bliver godt … og mens jeg venter på at det lige om lidt bliver nu, har jeg kigget billeder fra sidst - og min kommende virkelighed, kommer til at pryde siden her, til jeg kommer retur med nye indtryk og dejlige minder.
(Billederne er fra min tur til Sri Lanka og Maldiverne i 2007)
januar 29th, 2009 at 23:29
Hav nu en rigtig dejlig tur og så “ses” vi bare, når du er færdig med at lade op :-)
januar 29th, 2009 at 23:46
Jeg ville lyve, hvis jeg sagde, at jeg ikke er misundelig. Til gengæld synes jeg, at du fortjener den ferie, så rigtig god fornøjelse og husk at nyde voldsomt for mig også :-)
januar 30th, 2009 at 10:13
Tak skal I have begge to :-) og Liselotte - jeg nyder gerne lidt ekstra for dig…
januar 30th, 2009 at 14:53
God ferie. Forhåbentlig får du god mulighed for at nyde rolige og fredlige indtryk, der giver ny “sovs” til batterierne.
januar 30th, 2009 at 20:00
Rigtig, rigtig god ferie. Den er helt hundrede velfortjent.
januar 30th, 2009 at 21:59
Så er første del overstået - sidder nu i England - og al vores bagage er stadig i DK … så det ser ud til at vi kommer til at rejse meget meget let - og lige nu er vi meget, meget frustrerede.
Men sådan er det - og vi har endnu det naive håb om at vores bagage når at komme frem i vores ferie.
februar 23rd, 2009 at 21:17
[...] er altid en satsning, når man gentager en ferie. Men denne ferie levede klart op til sidste ferietur, endda med visse [...]